Vyhledat
  • Lucie a Jakub Zvelebilovi

3 důvody proč Zero Waste

Aktualizováno: 26. 9. 2020

Jaký význam má nakupování v bezobalovém obchodě?

Když to shrneme podle nás, tak:


1) Ukazujete změnu Vašeho uvažování. To je hybný motor pro změnu v celé společnosti. Jdete svojí změnou v nahlížení na svět příkladem ostatním a každým svým krokem, nákupem či sdílením informací ovlivňujete desítky dalších lidí. To je jediná cesta, jak efektivně změnit obecné společenské uvažování. Zevnitř a bez násilí. 💚


2) Snižujete produkci odpadu. Každý bezobalový obchod usiluje o minimalizaci vzniku odpadu od nákupu až po prodej. Není možné snížit produkci odpadu na 0, jelikož ne vše je možné odebírat ve vratných obalech. Ale i tak se majitelé ekologicky smýšlejících obchodů snaží každý den hledat nové dodavatele a způsoby, jak se k této nule přibližovat.


3) Podporujete aktivitu. Bezobalové obchody mají většinou mnoho dalších projektů, kterými se snaží šířit uvědomění ve společnosti. Přednášejí ve firmách, pracují s dětmi, budují komunity, organizují diskuse a mnoho dalšího. Většina těchto aktivit vyžaduje finanční i morální podporu, jelikož se jedná o nelehkou cestu. A svými nákupy tuto cestu umožňujete právě Vy. Protože Tím dáváte podporu změně!


A za to všechno Vám děkujeme! Děkujeme, že Vám to není jedno. Děkujeme, že se zajímáte. Děkujeme, že jste s námi. :)


#zerowaste #muzemetozmenit125 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše